Etusivu > Jäsenistö > Toimialajäsenet
Nimi Osoite Email/Internet



Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG Saatwinkler Damm 42-43 www.airberlin.com

D-13627 BERLIN

GERMANY



Airtouch Oy Eerikinkatu 27  info@airtouch.fi

 00180 HELSINKI www.airtouch.fi
     
Albatros Travel A/S Tondergade 16 info@albatros-travel.dk

DK-1752 KOBENHAVN V www.albatros-travel.fi

DANMARK



Allied Travel Consultants Oy Kotisaarenkatu 3  myynti@loistoristeilyt.fi
   00560 HELSINKI  www.loistoristeilyt.fi
     
Amadeus Finland Oy PL 255 etunimi.sukunimi@amadeus.fi

01530 VANTAA www.amadeus.fi



American Express Commercial Card Nordic 00007 American Express www.americanexpress.fi






Arrigo Oswald Ltd / Travel & Tourism 63/64 Graham Street info@oswaldarrigoltd.com

Sliema SLM1711 www.arrigoswaldmc.com

MALTA



Art-Travel Oy Näsijärvenkatu 1 E 28 info@art-travel.fi

33210 TAMPERE www.arttravelconsulting.com



ATI Travel & Incentives Döblinger Hauptstrasse 48-50/2/6 ati@ati-vienna.at

A-1190 WIEN www.ati-vienna.at

AUSTRIA



ATOUT France - Ranskan Matkailun Edistämiskeskus Toldbodgade18 info.fi@rendezvousenfrance.com

DK - 1253 COPENHAGEN K www.rendezvousenfrance.com

DENMARK



Autoliitto ry PL 35 Hämeentie 105 A autoliitto@autoliitto.fi

00551 HELSINKI www.autoliitto.fi



Baltic Gateway AB Jörgen Kocksgatan 4 info@balticgate.se

21120 MALMÖ www.balticgate.se

SWEDEN



Bralux Travel 2e van der Helststraat 44 info@braluxtravel.com

1072 PE AMSTERDAM www.braluxtravel.com

THE NETHERLANDS



Chartis - AIG EuropeLtd (Finland) Kasarminkatu 44 travelguardfinland@travelguard.com

00120 HELSINKI



Cities+Tours/Haman Group Västra Finnbodavägen 2-4 info@citiestours.com
   13130 STOCKHOLM www.citiestours.com
   SWEDEN  
     
Comet Consular Services Oy Fabianinkatu 21  piahei@cometconsular.fi
   00130 HELSINKI  www.cometconsular.fi
     
Comgate Oy Malminkaari 9 myynti@comgate.fi

00700 HELSINKI www.comgate.fi



Croatian National Tourist Board Jungfrugatan 24 croinfo@telia.com

11444 STOCKHOLM www.croatia.hr

SWEDEN



Eckerö Line Ab Oy PL 307 www.eckeroline.fi

00181 HELSINKI



Ehrensvärd-seura ry - Samfundet Ehrensvärd Suomenlinna B 40 talous@ehrensvard-seura.fi

00190 HELSINKI www.suomenlinnatours.com



Espanjan valtion matkailutoimisto Pohjoinen Maksiinikatu 6 A (2. krs) helsinki@tourspain.es

00130 HELSINKI www.spain.info



Europcar Perintötie 8 info@europcar.fi

01510 VANTAA www.europcar.fi



 Europaeiske Rejseforsikring A/S Frederiksberg Allé 3  www.erv.dk
   DK-1790, COPENHAGEN V  
   DENMARK   
     
Exclusively Hotels/ Vågmästaregatan 1 A agentsupport@exclusivelyhotels.com
TotalStayGroup 11220 GÖTEBORG www.totalstaygroup.com

SWEDEN



Fasada Incoming S.L. Diputacion 251 atico booking@fasada.es

08007 BARCELONA www.fasada.com

SPAIN



Finnair Oyj Tietotie 9 www.finnair.com

01053 FINNAIR



Finnlines Oyj / Passenger Services PL 197 webmaster@finnlines.com

00181 HELSINKI www.finnlines.com



FOREX Bank Ab Filial i Finland Porkkalankatu 7 B 10 info@forex.fi

00180 HELSINKI www.forex.fi



Greek National Tourism Organisation Birger Jarlsgatan 34 info@visitgreece.se
   11429 STOCKHOLM  www.visitgreece.gr
   SWEDEN  
     
 Gustavelund Oy Kirkkotie 36 reception@gustavelund.fi
   04310 TUUSULA  www.gustavelund.fi
     
HAAGA-HELIA ammattikorkeakoulu PL 8 Pajuniityntie 11 salla.juustila@haaga-helia.fi

00320 HELSINKI www.haaga-helia.fi



Haukkamies Oy Porkkalantie 233 antti@matkahaukka.com

02480 KIRKKONUMMI



Hévizi Turisztikai Nonprofit Kft.  Rákóczi u. 2 pr@hevizmarketing.hu
   8380 HÉVIZ www.heviz.hu

 HUNGARY  
     
 HEX Travel BV Herengracht 416 BEL  www.hextravel.nl
   1017 BZ AMSTERDAM  
   THE NETHERLANDS  
     
Holiday Club Resorts Oy Hitsaajankatu 22 asiakaspalvelu@holidayclub.fi

00810 HELSINKI www.holidayclub.fi



Hertz Autovuokraamo Taivaltie 1 myynti@herzt.fi

01610 VANTAA



HTI Travel & Incentives Bem tér 1 hti@hti.hu

H-1027 BUDAPEST www.hti.hu
   HUNGARY  



Hungarian Tourism Ltd Kacsa utca 15-23  n.komoroczki@gotohungary.com

1027 BUDAPEST www.gotohungary.com

HUNGARY



Icelandair Eerikinkatu 27 hel@icelandair.is

00180 HELSINKI www.icelandair.fi



Investment and Development Agency of Latvia  Perses iela 2 liaa@liaa.gov.lv
   Riga 1422 www.liaa.gov.lv
   LATVIA  
     
UAB Interneto partneris Laisves av. 125 info@greitai.lt

06118 VILNIUS www.eticekt.fi

LITHUANIA www.flyhi.fi



Ikkunapaikka - Window Seat Raisiontie 6 D mail@ikkunapaikka.fi

00280 HELSINKI www.ikkunapaikka.fi



 Israel Government Tourist Office  BOX 5367 marketing-se@goisrael.il
   10249 STOCKHOLM www.goisrael.nu
   SWEDEN  
     
Japan Airlines Co., Ltd. WTC Helsinki Airport 2 F, Lentäjäntie 3 www.jal.com

01530 VANTAA



Key Travel Ltd U Studánky 3 keytravel@keytravel.cz

170 00 PRAGUE 7 www.keytravel.cz

CZECH REPUBLIC



Laventeli 14-16 rue Soleillet, BL22 sanna@laventeli.com

75020 PARIS www.laventeli.com

FRANCE



Linja-autoliitto Lauttasaarentie 8 etunimi.sukunimi@lal.fi

00200 HELSINKI www.linja-autoliitto.fi



Lufthansa German Airlines Rahtitie 3 Airside Center www.lufthansa.fi

01530 VANTAA



Maili ry PL 313 katri.hook@akt.fi

00531 HELSINKI www.maili.fi



Oy Matkahuolto Ab PL 111 etunimi.sukunimi@matkahuolto.fi

00201 HELSINKI www.matkahuolto.fi



 Mazurkas Travel  27 Wojska Polskiego  mazurkas@mazurkas.com.pl
   01-515 WARSAW  www.mazurkas.com.pl
   POLAND   
     
Minnagent Ky Piikatie 1 minna.heikkinen@minnagent.fi

70820 KUOPIO www.minnagent.fi



Matkailulehti Mondo  Risto Rytin tie 33  asiakaspalvelu@a-lehdet.fi

00570 HELSINKI www.mondo.fi



Nes Travel HalaskargaziSk No2-1 Harbiye sari@nestination.com

34380 ISTANBUL www.nestination.com

TURKEY



Nordea Rahoitus Suomi Nihtisillantie 3 G etunimi.sukunimi@nordea.com

00020 NORDEA www.nordearahoitus.fi



 Nordic Choice Hotels Tyynenmerenkatu 2 www.nordicchoicehotels.fi
   00220 HELSINKI  
     
 Nordic Guarantee Kista Science Tower info@nordg.com
   16451 KISTA  www.nordg.com
  SWEDEN   
     
Nordic Travel Clearing AB Brogatan 13 info@travelclearing.com
   30242 HALMSTAD  www.travelclearing.com
   SWEDEN  
     
Norwegian Air Shuttle ASA Box 242 heidi.blomqvist@norwegian.com

19047 STOCKHOLM www.norwegian.com

SWEDEN
     
Norwegian Cruise Line 5 Town Quay  www.ncl.eu
   Southampton  
   SO14 2AQ  
   UNITED KINGDOM  
     
NTI Nordic Travel Incoming GmbH Grossbeerenstrasse 2-10, Haus 3 info@nti-berlin.de

12107 BERLIN www.nti-berlin.de

GERMANY
     
 Ofran Services Ltd 1, Ben Yehuda St.   ofran.travel
   TEL AVIV  63801   
   ISRAEL  
     
 Perho Liiketalousopisto   Perhonkatu 11   
   00100 Helsinki www.perho.fi
     
Polish Tourist Organisation Karlavägen 47B info.scan@polen.travel

114 49 STOCKHOLM www.polen.travel

SWEDEN



Program Travel Kft. Magyar utca 53 program.travel@programtravel.hu

1053 BUDAPEST www.programtravel.hu

HUNGARY



 Qatar Airways Hamngatan 13  
   11147 STOCKHOLM  www.qatarairways.com
   SWEDEN  
     
Restel Hotel Group PL 72 Hämeentie 19 my.reservations@restel.fi

00501 HELSINKI www.restel.fi



RCL Cruises Ltd Jaakonkatu 3 B 7. krs infono@rccl.com

00100 HELSINKI www.royalcaribbean.fi



Royal Line Oy Pohjoisranta 4 royal.line@royalline.fi

00170 HELSINKI www.royalline.fi



SALLEY The Destination Agency GmbH Erdkampsweg 7 info@salley-agency.com

22335 HAMBURG www.salley-agency.com

GERMANY



Scancoming UK, Ireland, Benelux & Spain 23 Jacob Street sales@scancoming.net
Scancoming sales department: LONDON SE1 2BG www.scancoming.com

UNITED KINGDOM



Scandic Hotels Oy Länsituulentie 1 A etunimi.sukunimi@scandichotels.com

02100 HELSINKI www.scandichotels.fi



Sembo / Stena Line Travel Group Ab Box 1324, Kungstorget 8 www.sembo.fi

25113 HELSINGBORG

SWEDEN



SF-Caravan ry Viipurintie 58 sf-caravan@karavaanarit.fi

13210 HÄMEENLINNA www.karavaanarit.fi



Sixt rent a Car / Veho Rent Oy Työpajankatu 2 (2. krs) rent@sixt.fi

00580 HELSINKI www.sixt.fi



S-Ryhmä / Sokos Hotels/ Radisson Blu Hotels & Resorts SOK MaRa-ketjuohjaus, PL 1, 00088 S-Ryhmä sokos.hotels@sok.fi

Fleminginkatu 34 www.sokoshotels.fi

00510 HELSINKI



St. Peter Line Finland Tyynenmerenkatu 8 helsinki@stpeterline.com

00220 HELSINKI www.stpeterline.fi



Sunhotels Unioninkatu 22 sales@sunhotels.com

00130 HELSINKI www.sunhotels.com



Suomen Hostellijärjestö ry Yrjönkatu 38 B 15 info@hihostels.fi

00100 HELSINKI www.hihostels.fi



Suomen Matkailuorganisaatioiden yhdistys - SUOMA ry Peltorinne 11 suoma@suoma.fi

57230 SAVONLINNA www.suoma.fi



Suomen Messut Osuuskunta PL 21, Messuaukio 1 matka@messukeskus.com

00521 HELSINKI www.messukeskus.com



Tallink Silja Oy PL 100 www.tallinksilja.com

00181 HELSINKI



TAP Portugal Vilhonkatu 4 B 17 tapsales.hel@tap.pt

00100 HELSINKI www.flytap.com



Ticket Privatresor Värmdövägen 84, Box 151 ticket@ticket.fi

131 08 NACKA www.ticket.fi

SWEDEN



Tietotalo Oy Melkonkatu 28 info@tietotalo.fi

00210 HELSINKI www.tietotalo.fi



 ToolBox -travel marketing & consulting Kurkimäentie 23 D

 www.toolboxtravel.fi

   00940 HELSINKI  
     
Tourism Authority of Thailand Drottninggatan 33 GF info@tourismthailand.se

111 51 STOCKHOLM tarja.koivisto@airtouch.fi

SWEDEN



 Tourwise Ireland Unit 6, The Cube, Cahir Business Park, Cahir, Co.  www.tourwiseireland.com
   TIPPERARY  
   IRELAND  
     
TSS Travel Service Scandinavia AS Aker Brygge Business Centre post@tss-travel.no

Filipstad Brygge 1 www.tss-travel.no

0252 OSLO

NORWAY



Tunisian National Tourist Office Kungsgatan 35 tourismtunisia@telia.com

11156 STOCKHOLM www.tunisietourisme.com.tn

SWEDEN



Turismo de Portugal Narvavägen, 30, 2tr www.visitportugal.com
Head of Tourist Department for the Nordic Countries 115 22 STOCKHOLM

SWEDEN



Turkish Airlines Airside Center, Rahtitie 3 sales@turkishairlines.fi

01530 VANTAA www.thy.com



The Embassy of the Republic of Turkey  Mikonkatu 6 C 18 info@tourismturkey.fi
The Counsellor Office for Cultural Affairs and Promotion  00100 HELSINKI www.tourismturkey.fi
     
Tutkimus- ja Analysointikeskus TAK Oy Valtakatu 51 info@tak.fi
   53100 LAPPEENRANTA www.tak.fi
     
Ukraine International Airlines c/o Luxtra, Luutnantintie 10 D 47 www.flyuia.com

00410 HELSINKI



Vakuutus Oy Eurooppalainen Lapinmäentie 1 eurooppalainen.myynti@pohjola.fi

00013 POHJOLA www.eurooppalainen.fi



Viking Line Abp PL 119 Mastokatu 1 etunimi.sukunimi@vikingline.fi

00161 HELSINKI www.vikingline.fi



Visit Sweden Oy Ab Porkkalankatu 20 A finland@visitsweden.com

00180 HELSINKI www.visitsweden.com



 Visumservice Helsingfors Ab  Kasarmikatu 44 info@visumservice.fi
   00130 HELSINKI  www.visumservice.fi
     
VR-Yhtymä Oy PL 488 Vilhonkatu 13 etunimi.sukunimi@vr.fi

00101 HELSINKI www.vr.fi



Vuoristo-yhtiöt Oy Haikon Kartano Haikkoontie 114 hotelli.haikko@haikko.fi

06400 PORVOO www.haikko.fi